Prawidłowa temperatura u 3-letniego dziecka

witam chciałam zapytac jaki jest prawidlowy zakres temperatury ciała u 3 letniego dziecka? czy temp. do 37.5 C uznaje sie za jeszcze prawidlowa czy juz stan podgorczkowy? Moja corka przewaznie ma ok 36.5 rano i póznym wieczorem jednak w ciagu dnia ma od 36.9 do 37.2 i ma ta wielszos swojego zycia dodam ze wszystkie badania krwi, kału, płuc i jamy brzusznej ok. Corka na zespół Downa jest uczulona na kurczka, jajo i mleko, poza tym ma niske WBC ( zawsze w dolej granicy) czy to moze byc przyczyna ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko nie ma żadnych niepokojących objawów, to podane wartości temperatury należy uznać za prawidłowe.