Podwyższona temperatura ciała u dziecka od urodzenia

Moja corka praktycznie od urodzenia ma temp. 37 C. Rozwija sie bardzo dobrze,jest niezwykle zywa i radosna.Wszedzie jej pelno.Rzadko choruje.O jej diete bardzo dbam.Skad wiec taki pomiar skoro normalna temp. To 36,6?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie to błąd pomiarów. Zresztą to temp w zakresie normy.
Zalecane metody pomiaru temperatury ciała w zależności od wieku:
• w odbytnicy u dzieci do 3 roku życia;
• w uchu u dzieci między 3-5 rokiem życia;
• w jamie ustnej u dzieci powyżej 5 roku życia.