Prawidłowe leczenie partnera

Agnieszka, 21 lat. Witam! Od jakiegoś czasu dokucza mi swędzenie oraz dziwny grutkowaty wymaz. Wczoraj byłam u ginekologa i okazało się, że mam grzybicę pochwy. Ginekolog przepisała mi F*** i G***. Chciałam się dowiedzieć, czy mogę stosować również c***, bo swędzenie w nocy nie pozwala mi spać. Również chciałabym się dowiedzieć, jak można leczyć swojego partnera, gdyż on nie zamierza pójść do lekarza, jednakże u niego nie występują żadne objawy grzybicy: nie czuje swędzenia ani żadnych zmian skórnych, i nie wiem bardzo, co robić, bo obawiam się, że znów mogę zachorować, a nie jest to zbyt przyjemne.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zalecam utrzymanie zastosowanej przez lekarza terapii. Jeżeli po zakończonym leczeniu objawy świądu nadal będą się utrzymywać, będzie trzeba rozważyć inne przyczyny wystąpienia dolegliwości (infekcja, podrażnienie po środkach higienicznych, zakażenie pasożytnicze). Jeżeli u Pani partnera nie pojawiły się żadne objawy typu zaczerwienienia, swędzenia, zmiany skórne, to na razie nie ma potrzeby leczenia. Zalecam powstrzymnie się od stosunków do czasu zakończenia terapii, a w przypadku wystąpienia objawów, krem zawierający środki grzybobójcze.