Jakie jest prawdopodobieństwo że zaraziłam partnera grzybicą?

Ginekolog stwierdził u mnie grzybice . Kochałam się z partnerem bez żadnych zabezpieczeń , jak sprawdzić czy go zaraziłam i jeśli tak to jak go leczyć.

Redakcja abcZdrowie

Czy u Pani partnera występują objawy(zaczerwienienie, świąd, zmiany na skórze)? Jeśli tak powinien otrzymać leczenie najczęściej będzie to maść ze środkiem grzybobójczym np. ketokonazolem. Jeśli nie ma objawów a Pani przestrzega zasad higienicznych i leczenia grzybicy to infekcja nie powinna dotknąć Pani partnera. Jednak istnieje takie prawdopodobieństwo dlatego lepiej powstrzymać się od zbliżeń do czasu wyleczenia grzybicy pochwy