Prawowypukła skolioza lędźwiowa z rotacją kręgów po badaniu RTG kręgosłupa
Po badaniu RTG kręgosłupa w opisie jest -prawowypukła skolioza lędżwiowa z rotaclą kręgów.Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów lędżwiowych. Co to oznacza i jak się leczy

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, powyższy problem wynika z wieloletniego obciążenia kręgosłupa i leczona może być jedynie za pomocą jego odciążenia, spadku masy ciała, zabiegów fizykoterapeutycznych i doraźnego stosowania środków przeciwbólowych. Niestety w ten sposób możemy jedynie zahamować rozwój choroby a nie cofnąć już powstałe zmiany. Pozdrawiam