Prezerwatywa w pochwie a ryzyko zapłodnienia

Do mojego stosunku doszlo w przed ostatni dzien dni nieplodnych. Po zakaczenu gdy partner wyszedl juz ze mnie okazalo sie ze prezerwatywa zostala w mojej pochwie. Czy po tym moge zajsc w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane pozostawienie prezerwatywy w pochwie jak najbardziej może skutkować zajściem w ciążę. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.