Prezerwatywa w pochwie i przyjęcie podwójnej dawki Levonelle a ryzyko ciąży

Pierwszy dzien miesiączki miałam 19 maja a ostatni 24, cycle 29 dni około, nastepnego dnia 25 maja miałam stosunek z prezerwatywa, ktora nie pekła, ale została w środku, sperma zaczeła sie wylewać na zewnatrz wiec nie wiem czy coś się dostało do środka, 11:30 godz zażyłam levonelle onestep ale by byc pewniejsza nastepna wziełam 3 godziny potem, zażyłam podwojna dawke niżtrzeba, dostałam krwawienie po tabletce co niby ma wskazywać, że zadziałało. Czy nadal jest jakieś ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę bardzo niewielkie. Nie ma powodów do niepokoju.