Próba FK laserowej odcinającej barażem ogniska od przyłożonej siatkówki

Witam. Mam zlecenie na "próba FK laserowej odcinającej barażem ogniska od przyłożonej siatkówki". Czy taki baraż laserowy boli? Jak się go wykonuje? Czy długo trwa taki zabieg? Pozdrawiam wszystkich lekarzy na tym portalu!

Witam.zależy jaki duży jest otwór. Trwa to ok.10 minut.wcześniej się znieczuleniu oko kropelkami zakłada gonioskop itd.będzie widać błyski. Nie powinno boleć. Po zabiegu może być mały dyskomfort 2 - 3 dni.pozdrawiam serdecznie

Witam.zależy jaki duży jest otwór. Trwa to ok.10 minut.wcześniej się znieczuleniu oko kropelkami zakłada gonioskop itd.będzie widać błyski. Nie powinno boleć. Po zabiegu może być mały dyskomfort 2 - 3 dni.pozdrawiam