Blizny w oku po operacji laserowej

Byłem już u czterech okulistów i każdy z nich zauważył, że w lewym oku posiadam "blizny" po operacji laserowej. Sęk w tym, że nigdy takiego zabiegu nie przechodziłem. Mam dużą wadę wzroku (-6 na lewym, -3 prawe). Tylko jeden z okulistów odradził mi ćwiczenia fizyczne, reszta mówiła, że nie ma przeciwwskazań. Przed okiem od dawna latają męty (tylko lewym). Kilka dni temu zauważyłem małe błyski w lewym rogu lewego oka. Czy ćwiczenia siłowe mi nie zaszkodzą? Co może być przyczyną tych "blizn"?

witam.Te blizny wyglądają jak po laserze ale najprawdopodobniej przeszedł Pan zapalenie siatkówki albo w dzieciństwie albo w życiu płodowym. Niestety taka siatkówka jest jakby słabsza i wymaga kontroli. Obecnie ma Pan błyski i męty w tym oku. Odradzam siłownię.Może Pan biegać , pływac jeżdzic na rowerze i nartach. Zalecam kontrole co 6 mcy u jednego okulisty/tego samego ciągle/.Pozdrawiam