Stan zapalny w lewym oku, po którym zostały blizny w centralnym polu widzenia

Witam. Równo rok temu miałam stan zapalny w lewym oku po którym zostały blizny w centralnym polu widzenia, obecnie stwierdzono u mnie ponowny stan zapalny siatkówki w oku prawym i lewym, mam psa ale był badany na obecność toksoplazmozy i toksokarozy ale badania nic nie wykazały. Czy sytuacja że drugi raz (pod koniec czerwca) rok temu i obecnie mam zapaleni siatkówki od jakiegoś uczulenia, pyłki, grzyby bądź psy (podobno w okolicach wiosna/lato mają intensywniejsze złuszczanie naskórka)

Zapalenie siatkówki nie występuje z powodu uczulenia na nabłonki psa.Diagnostyka różnicowa zapaleń siatkówki jest obszerna ok. 300 stron. Trzeba iść do specjalisty okulisty. Toksopl i Toxokara to tylko 2 jednostki chorobowe.Badamy pacjenta- nie psa. Pozdrawiam