Próba głodowa z powodu dużych spadków glikemicznych

Jestem kobietą, mam 33 lata. Ok. 5 lat temu miałam spadek cukru do 24. Straciłam przytomność. Obudziłam się w szpitalu. Nie jestem cukrzykiem. Miałam zrobioną krzywą cukrową - w normie. Wypisano mnie po osiągnięciu poziomu cukru - 65. Kontrolowałam cukier w warunkach domowych przez około pół roku, codziennie. Było to kosztowne, bo nie jestem cukrzykiem i nie mam zniżek. Poziom cukru miałam od 70 do 110. Przestałam się kontrolować. Cztery dni temu poszłam do lekarza z przeziębieniem. Zrobił mi kontrolne badania, między innymi cukier. Miałam na czczo 42. Nie czułam się źle. Po śniadaniu zrobiono mi ponownie cukier miałam 65. Następnego dnia z rana miałam cukier znów 42. Doktor chce skierować mnie do szpitala w celu zrobienia krzywej cukrowej i jakiejś próby głodowej. Czy to konieczne i na czym polega to badanie oraz co ma wyjaśnić? Czekam na informację.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Jak wybrać odpowiedni glukometr?

Glukometr to narzędzie do mierzenia poziomu cukru we krwi. Jak wybrać ten najlepszy? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie!

Niestety badania są konieczne i muszą być wykonane w warunkach szpitalnych. Jak Pani sama wie takie spadki cukru są nieprawidłowe, a nawet zagrażające życiu i koniecznie wymagają wyjaśnienia. W tym celu zostaną wykonane te właśnie badania, powodem objawów może być bowiem guz wydzielający insulinę (tak zwany guz insulinowy=insulinoma) który doprowadza do spadku glikemii.
Test polega na powstrzymaniu się od posiłków oraz oznaczanie w tym czasie poziomów cukru oraz insuliny. Wykonywane są różne wersje testu od 48 do 72 godzin. Być może konieczne będzie wykonanie większej ilości badań.
Proszę się nie wahać i wyjaśnić przyczynę objawów.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty