Czy gwałtowny spadek glukozy może oznaczać cukrzycę lub insulinoodporność?

Witam mam problem z cukrem na czco jest ok a po 2 godzinach po posiłku mam duże spadki potrafie zjeść obfity obiad nawet dużą ilość słodkiego i po dwóch godzinach czuje totalne osłabienie drzenie rąk zawroty głowy, mam wrazenie ze zaraz zemdleje cukier spada do 80-90 tyle co mam na czco. Robiłam krzywą cukrową w lutym i wyszła ok. Prosiłabym w miarę mozliwosci o szybką pomoc tzn odpowiedz co mam zrobić. Czy to objaw cukrzycy lub insulinoopornosci

Warto było by zrobić dodatkowe badania:
proponuje powtórzyć glukozą na czczo, insuline na czczo plus warto zrobić krzywą cukrową i insulinową.
Przyczyną spadków cukru po posiłkach może być np. hipoglikemia reaktywna.