Problem chrapania podczas snu a obciążenia genetyczne

Dzień dobry mam 29 lat i od kilku miesięcy borykam się z problemem chrapania chodz nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Nie mam również żadnych problemów ze zdrowiem. Czy możliwe jest to że chrapanie jest dziedziczne bo od kąt pamiętam chrapie moja mama. Jest to dla mnie i mojego męża duży problem. Pozdrawiam

Powiada się, że genetyka ładuje magazynek, a środowisko naciska spust. Dieta (ewentualna nadwaga, przewlekły stan zapalny związany z nietolerancją pokarmową - dysbakteriozą jelit, lub alergią, pasożytami, grzybicą itd.) i inne czynniki środowiskowe (przyjmowanie leków nasennych zwiotczających napięcie tkanek, późne jedzenie ,alkohol) mogą mieć decydujący wpływ. Genetycznie uwarunkowane mogą być warunki anatomiczne - głeboki zgryz, cofnięta żuchwa - które sprzyjają powstawaniu chrapania. Da się je wyeilimonować. Pozdrawiam