Problem częstego oddawania moczu u 24-latka

Witam. Mam 24 lata. Od jakiegoś czasu borykam sie z problemem czestego oddawania moczu (co nawet 10-20 min). Podczas mikcji nie mam zadnych dolegliwosci bolowych. Natomiast mocz wyplywa pod znacznie nizszym cisnieniem niz było to wczesniej. Do tego strumień jest dosc czesto przerywany a po oddaniu moczu nie czuje calkowitej ulgi. Odczuwam jakby w cewce pozostało doslownie kilka kropel moczu który wywoluje u mnie kolejna potrzebe skorzystania z toalety. A im czesciej chodze tym nasilaja sie te objawy. Ogolnie nie odczuwam ze mam pelny pecherz i musze do toalety a poprostu czuje ze ten mocz jest juz w cewce i za chwile wypłynie. Dodam ze nie mam nietrzymania moczu. Robilem powiem moczu i wyszedl ujemny a badanie ogolne moczu wykazalo pojedyncze krysztalki zczawianu, erytrocyty 50 w polu widzenia co norma jest 5. Erytrocyty wylugowane 4-8 a swieze 2-5. Robiłem uroflowmetrie i wykres zaczyna sie mocno pionowo i dosc szybko spada do 0 i nastepnie znowu rośnie. W usg po tym badaniu stwierdzono ze mocz pozostaje. W usg lekarz stwierdzil torbiele nerki lewej a hypotonie nerki lewej oraz objaw goldfmana po stronie prawej. Według lekarza urologa mam oab. Dostalem adatam i vesicare. Po adatam po 3 dawkach mialem duza poprawe lecz chwilowa dlatego potem zakupilem vesicare i tez dosc szybka poprawa i teraz znow nawrot objawow. Leki biore juz miesiąc. Czy jest sposob wyleczyc sie z tego czegos?

Proponowałabym dokładniejszą diagnostykę. czy prostata była badana? czy występują bóle w dole brzucha? czy są zaburzenia erekcji? czy występują bóle okolicy kości krzyżowej? OAB może być częściowo powiązany z podwyższonym napięciem mięśni dna miednicy. Podczas badania prostaty na ogół lekarz sprawdza także napięcie mięśni dna miednicy. Jeśli tonus jest podwyższony - techniki rozluźniania dna miednicy i terapia zachowawcza OAB może pomóc. Pozdrawiam