Problem skórny - jak wyleczyć pieczenie i swędzenie skóry?

Co jakiś czas dostaję jakby "uczulenia". Na przedramieniu prawym wyskakuje mi sporo malutkich krostek okropnie swędzących. Potem to samo na ramieniu i na prawej piszczeli. Zaczynam się drapać (nawet przez sen) no i się robią strupy i zaczyna paskudnie to wyglądać. W tym czasie zmiany pojawiają się miejscowo po lewej stronie ciała. Po kilku dniach strupki zasychają i pojawiają się rozległe obszary suchej skóry, która muszę nawilżać co najmniej 2 razy dziennie, ponieważ inaczej swędzi to okropnie. Jak się nasmaruję czy po prysznicu te obszary jakby pęcznieją i robią się żywo czerwone i piecze mnie strasznie, to trwa kilka minut i pieczenie, i swędzenie ustępuje na jakieś 12h. Dermatolog twierdzi, że to pokrzywka i dostaję leki antyhistaminowe, które nie pomagają, więc je zmienia ciągle. Moje pytanie czy to faktycznie wygląda na pokrzywkę? Cały proces rozciągnięty jest w czasie jakieś 1,5 miesiąca i od nowa to samo. Dodam, że miałam wszelkie badania robione i testy na alergię i nic nie wykazało. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest prawdopodobne, że przyczyną opisanych objawów jest
alergia. Niestety nie zawsze test pozwalają wykryć rodzaj substancji która jest sprawcą dolegliwości. Może warto udać sie jeszcze na wizytę u alergologa i badania jednak poszerzyć. Do specjalisty tego konieczne jest skierowanie. Wskazane jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - powinny być one dobrane prze lekarza rodzinnego, po przeprowadzeniu badania
lekarskiego i dokładnym zebraniu wywiadu.

Niestety bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie. Proszę jeszcze spróbować obserwować w jakich sytuacjach zmiany sie nasilają, proszę również zmian nie drażnić ani nie drapać.

Pozdrawiam