Problem z drętwiejącą prawą dłonią

Witam, Od prawie dwóch miesięcy mam pewien problem z drętwiejącą prawą dłonią. Czasem występuje nawet kilka razy dziennie i po kilku minutach przechodzi. Czasem mam spokój przez kilka dni. Jest to jednak nieprzyjemne uczucie drętwienia czasem nawet palenia wewnątrz dłoni. Chcialam się zapytać czy powinnam się martwić i iść do lekarza a jesli tak to do jakiego. Pozdrawiam Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn objawy mogą wynikać z ucisku na nerwy, zarówno na wysokości nadgarstka jak i wynikające ze zmian w kręgosłupie szyjnym. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Proszę wykonac usg nadgarstka i udac się na konsultację do neurologa. Na podstawie badania klinicznego, zgłaszanych objawów pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.