Problem z kaszlem z odruchami wymiotnymi, kołataniami serca, dusznościami

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z kaszlem z odruchami wymiotnymi, kołataniami serca, dusznościami, potliwością, skurczami i drżeniem mięśni oraz cieniami pod oczami. Kaszel występuje samoistnie bądź przy wysiłku fizycznym podobnie jak kołatania i duszności. Przy wysiłku towarzyszy mi nagłe uczucie gorąca. Badania wykazały nadmiar K oraz infekcje dróg moczowych, która została wyleczona antybiotykami. Morfologia, TSH, EKG oraz cukier w porządku.

Witam,
1. Zrobilabym badanie w kierunku krztuśca. Pomimo szczepień infekcje pojawiają się. Kaszel prowadzący do wymiotów jest bardzo typowy. Mówi się, że to kaszel "studniowy", bo brzmi jak w studni i trwa ok. 100 dni.
2. Infekcja Chlamydia pneumoniae lub mycoplasma.
3. Refluks
4. Przewlekła zatorowosc płucna ( mało prawdopodobna z uwagi na podawane wymioty. Raczej byłby sam suchy kaszel i duszności wysiłkowe).

Stawiam na krztusiec.
Pozdrawiam.