Napadowy kaszel z odruchami wymiotnymi

Witam. Od ponad 2 miesięcy mam kaszel z odruchami wymiotnymi. Przeszedłem badania krwi (te podstawowe oraz na koklusz). Wszystko jest okej. Zrobiłem zdjęcie płuc. Brak ognisk zapalnych, oskrzela czyste, przepona wolna. Dużo kaszlę przy zmianach temperatury oraz wieczorami. Po przebiegnięcu 100 metrów truchtem mam odruch wymiotny przez kilka minut. Kaszel jest napadowy i bardzo irytujący. Proszę o poradę.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mogą to być objawy astmy. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i ewentualnie spiromertia.

Pozdrawiam.