Problem z korzeniem zęba od kilkunastu miesięcy

Witam. Nie wiem co mam robić, ponieważ od kilkunastu miesięcy mam problem z korzeniem zęba. Po wielu wizytach u dentysty lekarz stwierdził iż korzeń trzeba usunąć. Siedziałam już na fotelu gdy lekarz powiedział Mi że nie usuniemy zęba ponieważ mam ropień. Po wielu antybiotykach skierowano mnie do dentysty chirurga a tam powiedziano mi że mam za wysokie ciśnienie i powiększone zrenice oczu i przełozymy wizyte. Żaden lek przeciwbólowy już praktycznie nie usmierza Mi bólu. Czy to coś poważniejszego

Jeżeli jest Pani ogólnie zdrowa powinna Pani znaleźć stomatologa, który jak najszybciej usunie ten korzeń. Możliwe, iż będzie trzeba podać trochę więcej znieczulenia, ale nie powinno być żadnego problemu z bezbolesnym usunięciem tego zęba.