Problem z krostami w nosie

Od 4-5 lat mam problem z krostami w nosie. Są bolące i występują tylko w środku nosa do których ciężko dotrzeć. Nos jest bolący i robi się mocno czerwony. Jest to uciążliwe ponieważ chodzę na rozmowy o pracę i studiuję. Dziwnie ludzie na mnie patrzą. Przemywam krosty wodą utlenioną nałożoną na patyczek do uszów. Jak jedna zniknie to za tydzień pojawia się kolejna. Krosty pojawiają się tylko w nosie. Na twarzy albo na ustach nigdy nic nie występowało. Dodam, że jestem alergikiem głównie na kurz.

Moga byc to zmiany zapalne mieszkow wlosowych. Problem czesto moze wracac jesli jest Pan nosicielem bakterii w przedsionku nosa. Warto skonsultowac sie w tej sprawie z dermatologiem. Przypuszczalnie bedzie konieczne zrobienie wymazu celem badania bakteriologicznego.