Problem z miejscem po tymczasowym przyklejeniu zęba

Witam.Dwa tygodnie temu wyrwalam zeba czworke nad którą wyczuwałam jakby kawałek twardej kostki..Ponieważ musiałąm wyjechać zagranicę dentystka zaproponowała tymczasowe przyklejenie zęba i tak po czterech dniach od wyrwania doklejono mi zęba(dziąslo jeszcze się nie zrosło.Niestety mam wrażenie,że wchodzi mi tam jedzenie pomimo przeplukiwania wodą po posilku.Mam pytanie czy to jest bezpieczne?I higieniczne?I czy moge dostać jakiegoś zakazania?Ta chrzastka dalej jest i po dotknieciu nadal boli.

Nie jest to zbyt higieniczne rozwiązanie , uzupełnienie tymczasowe powinno być zrobione tak ,żeby jedzenie nie wchodziło , czyli nawet trochę pogrążone w błonie śluzowej , robi się tak np w przygotowaniu profilu wyłaniania pod przyszły implant , albo tak , aby swobodnie się z pod zęba wydostało , czyli z dużą przerwą miedzy błoną śluzową a zebem , odłam kostny częst sam się wydzieli z zębodołu , jeśli nie i dolegliwości nie będą ustępować albo będą się nasilać koniecza będzie wizyta w gabinecie.