Problem z napletkiem u 3-letniego chłopca

Synek lada dzień będzie miał 3 lata, i mamy problem z napletkiem. Próbuję mu ściągać delikatnie ale otwór nadal jest niewielki (ok.4mm). Pediatra kazała nam robić na siłę, ale boję się że uszkodzę coś. Czy mam nadal próbować to odciągać czy te 3 latka to już pora na udanie się do specjalisty i zabieg?.

teoretycznie do 4 roku życia powinien napletek zejść do odp. poziomu. Można zgłosić sie do lekarza po maść sterydową do zmiękczenia napletka i wtedy po kąpieli systematycznie naciągać . Warto pokazać to chirurgowi i nie czekać bo stres dla 4 latka jest zbyt duży i pamięta to do końca życia a teraz to jeszcze dziecko zapomni.