Problem z płodnością w rodzinie i twardy guzek w piersi

Witam , mam 20 lat nie bylam jeszcze nigdy u ginekologa , jakos nie mam odwagi się wybrac martwią mnie tylko dwie rzeczy jedna to ze w mojej rodzinie jest problem z plodnością szczególnie u mężczyzn , czy to znaczy ze ja tez bym mogla nie miec dzieci ? i jak można to zbadac by miec pewnosc ? druga rzecz ktora mnie martwi to kilka dni mnie od czas do czasu bolala lewa piers i mam wrażenie u góry mam jakis twardy guzek , co to moze byc?? prosze o odpowiedzi .

Piotr Pilarski

Powinna Pani się mimo wszystko udać do ginekologa. Koniecznie lekarz powinien ocenić guzek. Odnośnie problemów z płodnością może to być przekazywane z pokolenia na pokolenie jednak nie ma badań które by potwierdziły lub zaprzeczyły takiej sytuacji. Przy staraniach o dziecko to dopiero będzie wiadome.

Pozdrawiam.