Czy guzek na piszczeli jest groźny?
Witam, od kilku lat mam 'guzka' na piszczeli nad kostką. Nigdy nie zwracałam na nią uwagi, poniewaz nawet mnie nie bolala. Jakis czas temu ok 6 miesiecy temu mialam robione zdjecie rtg lekarz zauwazyl guzek lecz powiedział zebym obserwowala czy sie powiększa i zglosila sie za jakis czas do kontroli. Dzis noga lekko mnie bolala w okolicy tego guzka. Moje pytanie brzmi czy na podstawie zdjecia rtg lekarz mogl stwierdzic czy jest to nowotwor czy niegrozny guzek do kontroli? Pozdrawiam

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Generalnie są pewne cechy na zdjęciu rtg, które przemawiają za zmianą złośliwą lub łagodną. Widocznie na podstawie zdjęcia oraz Pani stanu klinicznego lekarz stwierdził, że prawdopodobieństwo zmiany złośliwej jest niewielkie. Jednak można odpowiedzieć na pytanie czy dana zmiana ma charakter nowotworowy dopiero po badaniu histopatologicznym. W razie wątpliwości zawsze może Pani poradzić się swojego lekarza prowadzącego ponownie lub skonsultować się z innym specjalistą.