Problem z tłuszczem i opadającymi brwiami

witam.od kilku lat mam problem z opadajacymi brwiami.Pojawił się pod nimi tłuszcz,są z profilu wypukłe wyglądają jak wysklepiona kość)natomiast jest to tłuszcz który potrafię zwinąć do palców na gruby wałek,przez to z maksymalnego podniesienia do max.opuszczenia ich jest różnica kilku centymetrów!Coraz częsciej zaczęły mi opadać niżej,tłuszcz pod nimi zakrywa powieki i nachodzi już praktycznie na oczy.Boli mnie głowa od tego.Tarczyca ok,mięsnie twarzy również.Czy da się usunąć ten tłuszcz?

Cóż, proces starzenia powoduje u nas nadmiar skóry również na górnej powiece. Z Pani opisu wynika, że korekta musiała by być duża i prawdopodobnie ptrzebna byłaby interwencja chirurga plastyka z zabiegiem blepharoplastyki. Ale z całą pewnością można to stwierdzić tylko po konsultacji w gabinecie.

Zalecam przede wszystki wizyte u okulisty. Jeśli problem jest tak duzy jak Pani opisuje, to jest mozliwość wykonania zabiegu na koszt NFZ, po zakwalifikowaniu przez lekarza okulistę.