Problem z trądzikiem - jak go zwalczyć?

Mój problem z trądzikiem rozpoczął się ponad DWA LATA temu i trwa do dziś. Chodziłam wtedy często do kosmetyczki na usuwanie włosków z brody woskiem. Kosmetyczka zauważyła zaskórniki, więc zaczęła je wyciskać. Przez te zabiegi pojawiało się tylko coraz więcej zaskórników, a następnie ROPNYCH krost. TYLKO NA BRODZIE! Zaczęłam smarować wychodzące krosty maścią sterydową. Krosty szybko znikały, ale równie szybko pojawiały się z powrotem. Brałam antybiotyk zawierający doksycylinę przez około miesiąc – BEZ REZULTATÓW, azytromycynę przez około 6 tygodni (3 dni brania, 3 dni przerwy itd.), kiedy przestałam brać – wszystko wróciło. Później przerwa 2 miesiące (nic nie brałam), jedynie smarowałam maścią zawierającą metronidazol… nic lepiej…Od półtora miesiąca biorę antybiotyk zawierający lamicyklinę – dawka 600 mg – BEZ WIĘKSZYCH EFEKTÓW... jest lepiej, ale nie ma szału. Robiłam badania z krwi: wszystko ok, hormony: testosteron – ok, progesteron – ok. Tak więc po 2-letniej walce z trądzikiem i setkach złotych wydanych na lekarzy i leki mam już tego serdecznie dość! Zaczynam tracić nadzieję, że kiedykolwiek się wyleczę. Za rok mam ślub i nie wyobrażam sobie pokazać się z taką brodą.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety u niektórych osób trądzik jest bardzo trudny do leczenia i na rezultaty terapii trzeba czekać bardzo długo, po drodze zmieniając wielokrotnie terapię. Na pocieszenie mogę dodać, że w leczeniu trądziku można zastosować jeszcze inne grupy leków, które do tej pory nie były przez Panią stosowane, a które mogą przynieść pożądany efekt – mam na myśli pochodne witaminy A oraz leczenie hormonalne. Niestety każde leczenie może zostać zalecone dopiero po zbadaniu chorego i dokładnym zebraniu wywiadu. Z tego powodu konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza.
Proszę jeszcze zwrócić uwagę, czy na pewno w prawidłowy sposób prowadzona jest pielęgnacja cery, która jest równie ważna jak prowadzona farmakoterapia – polecam artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi – http ://abctradzik .pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa, http ://abctradzik .pl/jak-pielegnowac-cere-tradzikowa, http ://abctradzik .pl/lagodzenie-objawow-tradziku.
Życzę Pani wytrwałości.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.