Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z wyleczeniem pokrzywki

Witam Od 2 miesięcy zmagam się z alergią skórna .Leczenie zaczęłam od wizyty u lekarza ogólnego . Leki od niego przepisane nie dawały poprawy. Wybrałam się do dermatologa stwierdził ,że jest to pokrzywka przepisał leki z tym ,że mam wrażenie , mimo tego ,że je przyjmuje i po wizycie kontrolnej stwierdził poprawę ja jej nie czuje i leki słabo działają .Co mogę zrobić by się jej na dobre pozbyć ? aktualnie biorę methypred, locoid corelo krem, beta karoten. Pozdrawiam Paulina prosze o wiadomość
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam, należy się zastanowić co jest powodem nawracającej pokrzywki . Mogą to być infekcje, leki, pokarmy- bardzo często konserwanty i barwniki.
Dlatego odstawić betakaroten, odzywiać sie lekkostrawnie, "domowo", żadnych cukierków , gum do żucia , kolorowych nopojów- jedynie woda niegazowana i zwykla czarna herbata. Prosze poczytać sobie o diecie aspirynowej (jest ona bez konserwantów) i na razie ją stosować. dalej brać leki i konsultować się ze swoim prowadzacym lekarzem.
Pozdrawiam

Dermatolog i alergolog. Prowadzi prywatny gabinet lekarski oraz pracuje w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy