Problem z zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych

Witam, z tej strony Adam mam 21 lat mam pytanie. Moja dziewczyna nie wzięła przez dwa dni tabletki antykoncepcyjnej a w miedzy czasie doszło do stosunku bez zabezpieczenia jakie jest prawdopodobienstwo ze zajdzie w ciąże ? Tabletki bierze od poltora roku regularnie do tego czasu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dwa dni przerwy w trakcie opakowania mogły doprowadzić do przejściowego zaburzenia ochrony antykoncepcyjnej. Nie można więc wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Wskazane wykonanie testu ciążowego po upływie 2 tygodni od stosunku w czasie niezabezpieczonym.