Pominięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych i dodatkowe zabezpieczenie a ciąża

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon 21. Dzisiaj musiałam wyjechać na 3 dni i zapomniałam wziąć opakowania ze sobą ( jestem w 2 tygodniu brania tabletek) co oznacza, że nie wezmę 3 kolejnych pigułek . Z partnerem zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywami. Czy istnieje szansa, że mogę zajść w ciążę ? Jak potem mam brać tabletki, do końca blistra i 7 dni przerwy ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli prezerwatywa jest prawidłowo stosowana, to stanowi dobre i wystarczające zabezpieczenie przed ciążą (zakładając, że podczas stosunku nie dojdzie do jej uszkodzenia).
Po powrocie proszę dokończyć opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.
W przyszłości lepiej unikać takich sytuacji, gdyż dochodzi do spadku hormonów, niepełnego zabezpieczenia, a co za tym idzie ryzyka ciąży oraz zaburzeń hormonalnych.