Problem z żołądkiem u 21-latki

Od długiego czasu mam problem z żołądkiem, nie zależnie od tego co zjem. Przed każdym wyjściem mam wizytę w toalecie. Lekarzy stwierdził, że mogę mieć to na tle nerwowym, gdy wzięłam krople walerianowe uspokoiło się to troszkę ale codzienne branie to lekka przesada. 4 dni temu miałam bardzo stresujący dzień: z rana wzięłam krople a pod wieczór tabletkę loperamidu miałam wtedy długą wizytę w WC choć prawie nic nie jadłam w tym dniu. Dziś zauważyłam, że otwór odbytu się bardzo skurczył. CO robic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że opisane objawy najpewniej rzeczywiście mają tło psychogenne. Warto jednak wykluczyć zaburzenia organiczne poprzez wykonanie dokładniejszych badań. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą gastrologiem, ew. następnie z psychiatrą.