Czym spowodowane są wymioty?

Dobry wieczór! Mam 28 lat i czwórkę dzieci do tej pory na nic nie chorowałam ale od miesiąca mam problemy a mianowicie gdy zjem obiad to wymiotuję a szczególnie gdy jest to smażone lub pieczone. Wszystko podchodzi mi do gardła i wymiotuję. Boję się iść do lekarza. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wymioty poposiłkowe mogą występować w wielu jednostkach chorobowych przewodu pokarmowego, centralnego układu nerwowego, mogą mieć tło psychogenne, niekiedy są oznaką ciąży. Najczęstszą przyczyną wymiotów jest zapalenie błony śluzowej żołądka

Wymioty są objawem niepokojącym i wymaga pilnej diagnostyki. W związku z tym zachęcam Panią do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu badania może wystawić skierowanie do gastrologa. Dalsze badania i leczenie powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty.