Wymioty po posiłkach - z czym to może być związane?

Witam,

moim problem jest to, że od miesiąca jest tak, że wymiotuję po wszystkim, co zjem, mięso, inny produkt spożywczy robi mi się niedobrze i wymiotuję. Nie wiem, co mam robić, a dodam, że mam wrzody na dwunastnicy, tzn. mam bakterię (helicobacter pylori). Najgorsze jest to, że jeden dzień jest dobrze, a na drugi dzień jest tak: zjem jedną kromkę z wędliną i robi mi się niedobrze, nawet jem małymi posiłkami, żebym nie czuła się źle i tak to nic nie da. Martwię się tym, bo może to wszystko jest od tego,że mam wrzody, nie wiem sama. A wrzody wykryto mi siedem lat temu.

Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

wymioty i nudności po posiłkach mogą mieć wiele przyczyn. Jednym z nich jest np. zapalenie błony śluzowej żołądka,  związane z infekcją H. pylori. W tej sytuacji wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci Ci odpowiednie badania i konsultacje (np. gastroskopię).
Leczenie powinno być uzależnione od przyczyny.
Wymioty mogą mieć też podłoże psychogenne, związane z przeżywanym lękiem lub depresją. Wówczas wskazana byłaby konsultacja u psychiatry.

Z pozdrowieniami