Problem ze wzwodem - czy to impotencja nietrwała?

Witam. Mam 24 lata i od dłuższego czasu mam problemy ze wzwodem i z podnieceniem. Nic mnie nie podnieca i nie czuję uczucia podniecenia. Nie mam ochoty na seks. Jak dla mnie mogło by nie być seksu. Czy to może być przez czestą masturbację? Bo od 15. roku życia masturbowałem się często. Codziennie i nawet po kilka razy dziennie. Teraz robię to rzadziej. Dodam, że wzwody poranne mam, ale niepełne. Wyczytałem jak lekarz na tym portalu pisał, że częsta masturbacja może powodować impotencję nietrwałą. Jak to leczyć? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Owszem, masturbacja może spowodować tzw. przejściową impotencję. Mowa tu jednak o godzinach, a nie dniach, czy tygodniach. Wieloletnia masturbacja na pewno nie spowoduje trwałej impotencji. Pana problemy mają prawdopodobnie podłoże psychogenne. Ich powodem może być stres, przemęczenie czy niewyspanie. Mają one zapewne charakter przejściowy. Jeśli jednak objawy nie ustąpią w przeciągu 3 miesięcy, należy udać się do seksuologa.