Problem ze zginaniem kolana po wstawieniu sztucznego stawu

Moj maz dwa miesiace temu przeszedl operacje wstawienia sztucznego kolana.Po szpitalu byl 3 tygodnie w sanatorium gdzie po 2 tyg wracala sprawnoasc kolana a na 3 tydzien znowu sie pogorszylo.Teraz chca mu dac znieczulenie do kregoslupa i zginac noge na sile czy to jest normalne.Co moze byc powodem ze nie moze zginac kolana i czy konieczna jest druga operacja maz moj jest po zawale , nie wiemy jak postapic dalej ,czy nie da sie inaczej rozruszac tego kolana ? zmartwiona Dorota
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Być może brak zgięcia w kolanie wynika ze źle lub niedostatecznie prowadzonej rehabilitacji. Jeśli sprawność kolana częściowo wróciła po operacji mało prawdopodobne jest, że zabieg był wykonywany niewłaściwe. Myślę że próby "rozruszania" nogi w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami mogą przynieść znaczącą poprawę. Druga operacja nie wydaje się w tym przypadku niezbędna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem ze zginaniem kolana po artroskopii

Dzień Dobry, Pytanie polega na tym że trzy tygodnie temu miałem zabieg artroskopii w którym usunięto 60 % łąkotki przyśrodkowej na całym obwodzie oraz 40 % łąkotki bocznej na poziomie trzonu i rogu tylnego. Na dzień dzisiejszy kolano jest jeszcze opuchnięte ale zginam bez bólu tylko do 90 stopni czy jest się czym martwić, czy raczej nie ma się czym martwić i zgięcie pomału będzie wracać do normy. Dodam jeszcze że przed zabiegiem chodziłem trzy tygodnie w ortezie z zablokowanym kolanem w zgięciu około 40 stopni
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Można , ale będzie to proteza częśćiowa osiadająca na jeden ząb , rozwiązanie nie funkcjonale , nie wygodne i stosowane wyłącznie w sytuacjach awaryjnych.
Innym wyjściem ( jeżeli są spełnione pewne warunki) jest natychmiastowa implantacja z odbudową koroną tymczasową , ale jest to drogie i nie zawsze możliwe do zrealizowania.

0

Witam. Myśli Pan pewnie o moście adhezyjnym, który jest uzupełnieniem tymczasowym. Trwale można uzupełnić brak za pomocą implantu lub mostu ceramicznego.

0

Białystok leczenie paradontozy



„Białystok leczenie paradontozy”



Tak, istnieje możliwość wykonania wycisku po usunięciu zęba, ale proces odbudowy wymaga kilku kroków. Po wyrwaniu zęba można wykonać tymczasową lub stałą protezę, jednak wklejenie sztucznego zęba w miejsce usuniętego korzenia nie jest możliwe w dosłownym sensie.



Opcje są następujące:



Proteza tymczasowa: Wycisk można wykonać przed lub po ekstrakcji zęba, by stworzyć tymczasowy mostek lub protezę, która zakryje brak. Ta metoda zapewnia estetykę i funkcjonalność na czas gojenia.



Implant: Po wygojeniu miejsca po wyrwaniu (zwykle trwa to 2–3 miesiące), można wprowadzić implant, czyli tytanową śrubę imitującą korzeń zęba. Na implant nakłada się koronę protetyczną, która jest dopasowana do wycisku i wyglądu naturalnych zębów.



Most protetyczny: Jeśli implant nie jest możliwy, można wykonać most protetyczny, który wymaga oszlifowania sąsiednich zębów jako podparcia.



Warto omówić wszystkie opcje z dentystą, by dopasować najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty