Problem związany z odczuwaniem przyjemności podczas stosunku z partnerem

Witam mam 20 lat , pisze poniewaz mam pewien problem zwiazany z odczuwaniem przyjemnosci podczas stosunku z partnerem .Kiedy dochodzi do zblizenia miedzy nami na poczatku jest przyjemnie,ale gdy zaczynamy sie kochac nie odczuwam przyjemnosci wrecz czasami bol ,dyskomfort ,czesto chce mi sie sikac,nawet w nie ktorych pozycjach nie daje rady w ogole dalej sie kochac.Zastanawiam jakim moze byc to powodem ,poniewaz bardzo wczesnie zaczelam sie masturbowac wrecz sie od tego uzaleznilam.Prosze

Witam,

Czy wcześniej miałaś partnerów seksualnych i czy występował wówczas podobny problem? Jak wyglądały masturbacje? Jak często miały miejsce? Czy za zażywasz środki antykoncepcyjne? Czy robiłaś badania w kierunku infekcji intymnych? Jeśli nie, koniecznie to zrób i udaj się do ginekologa na cytologię i kontrolę czy nie masz np. nadżerki. Gdy okaże się, że jesteś zdrowa, spróbujcie używać lubrykatu (środka nawilżającego) podczas zbliżenia i spróbuj się maksymalnie rozluźnić.
Jeśli to nie pomoże, proponuję udać się do seksuologa celem diagnozy.

Pozdrawiam