Problemy brzuszkowe 12-tygodniowego dziecka

Jestem mama 12-tyg. córki, karmionej piersią. Córka od około 4 tyg. ma problemy brzuszkowe, regularnie odwiedzamy pediatrow, od których słyszymy, że wszystko w normie, ale ja jestem zaniepokojona. Corka mocno ulewa, ma wzdęcia. Od prawie 2 m-cy nie jem nabialu. Nie spozywalam też jaj i pszenicy, ale od paru dni wprowadzam je do diety i nie widzę pogorszenia w stanie zdrowia córki. Mała zazywa probiotyk BioGaie i Espumisan. Od 2 m-cy ma zaparcia, wyproznia się tylko po podaniu czopka.

Jeśli podawane leki nie pomagają, można spróbować je odstawić. Dziecko powinno wytworzyć własną florę bakteryjną w czym pomaga mleko matki, które powinno być podawane do kilkunastu miesięcy. W czasie karmienia dziecko nie powinno być w pozycji leżącej lecz bardziej pionowo. Proszę spróbować podawać 2 - 3 razy dziennie herbatkę z kopru, która dobrze zapobiega wzdęciom.