Problemy jelitowe od miesiąca

Jestem osobą młodą uprawiająca sport. Są to treningi siłowe. Moja dieta jest zbilansowana pod każdym względem, nie ma w niej dużej ilości produktów przetworzonych. Od miesiąca męczą mnie problemy jelitowe. Mam strasznie brzydko pachnące gazy, ale do tego stopnia, że sama nie potrafie ich znieść. Czasem występują wzdęcia ale nie zawsze. Słyszałam że najlepszym rozwiązaniem jest oczyszczenie jelita. CO może mi pomóc i jak mogę to zrobić żeby objawy ustały ??

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

witam

jeśli myśli Pani o oczyszczaniu jelita hydrokolonoskopią (czyli zwykła lewatywa) to jest to z najbardziej skutecznych sposób na nabawienie się poważnych chorób jelit.
Pozbędzie się Pani z pewnością cennej i niezbędnej flory jelitowej, a bez niej jelita chorują ,a dalej choruje cały organizm.
Poza tym każda część jelita zasiedlona jest przez inne szczepy bakterii.
Wprowadzając rurkę przez odbyt w górne partie jelit, jednocześnie wprowadzamy bakterie charakterystyczne dla okolic odbytu, w górne partie - gdzie nie ma prawa ich być.
O naszą probiozę jelit trzeba dbać. Nieustannie i każdego dnia.
Nie wiem co znaczy prawidłowa dieta dla Pani, bo każdy rozumie to sformułowanie we własny sposób, Czasem daleki od poprawnej diety.
Warto przeanalizować Pani aktualny jadłospis z rozsądnym dietetykiem
Oraz w razie dalszych niepokojących objawów wybrać się do lekarza.

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

Cuchnące gazy nie są normalne i wskazują na obecność jakiejś infekcji. Można zastosować nifuroksazyd wg ulotki, a jak nie przejdzie trzeba iść do lekarza.