Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Witam,

Nawracające grzybice pochwy świadczą o namnożeniu się patogennych grzybów lub bakterii. Sprzyjaja temu: noszenie obcisłej bielizny, noszenie bielizny z tworzyw sztucznych (bawełniane najlepsze), korzystanie z basenu, błędy w higienie (podmywanie się w kierunku od odbytu do pochwy), nadmierna higiena (wymywanie naturalnej bariery ochronnej), antybiotykoterapie (niszczą również dobre bakterie), stosowanie leków, niewłaściwa dieta - bogata w cukier i przetworzoną żywność, stres. Pałeczki kwasu mlekowego utrzymują kwaśny odczyn zabójczy dla zarazków, wytwarzają również substancje bakterio- i grzybobójcze. Spadek ilości pałeczek może otworzyć wrota infekcji, dlatego, kiedy boryka sie Pani już z infekcją, polecam zastosować probiotykoterapię preparatem provag i invag jednocześnie, w celu odbudowy środowiska naturalnego pochwy oraz oczywiście musi nastapić zmiana diety. Prosze wyeliminować z niej wysokoprzetworzona żywność oraz produkty, które w składzie zawierają cukier, który jest pożywką dla grzybów.

Dolegliwości jelitowe natomiast świadczą o nietolerancji - objawy, które wymieniła Pani są typowymi najczęściej występującymi. Prosze wykonać badania na nietolerancje pokarmowe i wyeliminować z diety produkty, których organizm nie toleruje (dodatni wynik w teście), a zapewne odczuje Pani poprawę samopoczucia.

W obu przypadkach, zarówno podczas nawracających infekcji grzybiczych jak i dolegliwościach jelitowych ważna jest odpowiednia dieta. Zmiana sposobu odżywiania wpłynie pozytywnie na komfort Pani życia.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
www.sports-med.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy