Problemy z bólem barku i łopatki po złamaniu obojczyka

Witam, na początku czerwca złamałam obojczyk, w dwóch miejscach. Przez 3 tyg nosiłam orteze szelki,a kolejne 3 samą orteze. Kośći niestety nachodzą na siebie,i w miejscu tym przy ucisku odczuwam ból. Dodatkowo często mam problemy z bólem łopatki/barku. Czy po takim czasie to aby normalne?Czy jednak lepiej udać się do lekarza?Ostatnią kontrole mam dopiero w styczniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,
na ogół obojczyk w tym okresie po złamaniu nie daje już żadnych dolegliwości. Proponuję konsultację ortopedyczną.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda