Przyczyna braku zrostu złamanego obojczyka
Brak zrostu złamanego obojczyka 23 lipca doznałem urazu złamania obojczyka, unieruchomiono ósemką ortopedyczną, 23 września wykonałem RTG, opis zdjęcia był taki: RTG obojczyka prawego: Stan po złamaniu trzonu obojczyka prawego w połowie długości-skrócenie i równoległe ustawienie odłamów, brak zrostu, obfite nawarstwienia okostnowe wokół szczeliny złamania. Co może być przyczyną że przez dwa miesiące obojczyk się nie zrasta? I co oznacza "obite nawarstwienia okostne wokół szczeliny złamania"?

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
niestety nawet dobrze rokujące złamanie jakim jest złamany obojczyk może się czasem nie zrastać. Przyczyny często nie da się ustalić. Opisywane zmiany są skutkiem brak zrostu kostnego - wytwarza się w tym miejscu staw rzekomy.