Złamanie obojczyka i operacyjna stabilizacja

10 dni temu w wyniku wypadku doznałam złamania m.in obojczyka w 3 miejscach bez przemieszczeń. Lekarz w szpitalu zalecił ósemkę którą nadal noszę. Dolegliwości bólowe były znośne, jednak wczoraj złapal mnie okropny ból. Po zrobieniu rtg okazało się że doszło do przemieszczenia. Lekarz wystawił skierowanie na operacyjną stabilizację. Lekarz w szpitalu uznał że obojczyk to kośc która się zrasta nawet przy dużych przemieszczeniach. Chciałabym żeby obojczyk zrósł się dobrze a nie jakkolwiek.

Aleksander Ropielewski

Wszystko co Pani napisała jest prawdą. Decyzję odnośnie zespolenia operacyjnego podejmuje się w zależności od miejsca złamania obojczyka i stopnia przemieszczenia oraz dalszych oczekiwań pacjenta odnośnie sprawności. Należy pamiętać że operacja zepolenia wymago później usunięcia zespolenia czyli wiąże się to z dwoma operacjami.