Niezrośnięty obojczyk po złamaniu

Dzisiaj byłem na kontroli u ortopedy ,minęło 5 tygodni od złamania obojczyka. Zostało zrobione zdjęcie a lekarz kazał jeszcze nosić, ósemkę przed następne 3 tygodnie. Powiedział ,ze obojczyk jest na swoim miejscu , ale nie zrośnięty W czwartek wyjeżdżam do sanatorium pytanie czy mogę już biegać i pływać w morzu a może brać jakieś zabiegi, na obojczyk ,Ortopeda na moje pytanie nie odpowiedział . sanatorium jest z powodu endoprotezy biodra lewej nogi, Dziękuje

Witam.
Z powodu braku zrostu obojczyka proponuję wstrzymać się z bieganiem i pływaniem, gdyż może dojść do przemieszczenia odłamów kostnych. Później obojczyk będzie zniekształcony i może dawać dolegliwości bólowe. Także proszę póki co uważać i stosować ósemkę. Z zabiegów na obojczyk można spróbować stymulacji laserem, może pomóc w uzyskaniu zrostu. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam , decyzje podejmie lekarz w Sanatorium , ja nie widząc stanu obecnego , na odległość , nie jestem w stanie odpowiedzieć!!! z.żurawski