Problemy z cukrem w 20. tygodniu ciąży

Mam PCOS,jakiś czas brałam Siofor,bo miałam problemy z cukrem.Teraz jestem w 20tc lekarz kazał zrobić test obciążenia glukoza 50g po 1h. Czytałam że ten test robi się po 24tc,nie wiem czemu tak wczesnie kazał mi zrobić. Na czczo mam 6,9 mmol/l-norma to 3,9-5,5.Czytałam,że jest to stan przedcukrzycowy,ale nie wiem co o tym mysleć...Po godz obciążenia mam 5-norma to 3,9-5,5.Czy mam się czym martwić?boje się cukrzycy ciążowej.Wizytę mam za jakiś czas dopiero.Proszę o szybką odpowiedz.

Witam

Problem z cukrem w ciąży jest częstym zjawiskiem. Ważne jest odpowiednie odżywianie organizmu. Należałoby się przyjrzeć Pani menu. Radzę, też skonsultować się z innym lekarzem.
Pozdrawiam