Problemy z erekcją u 19-latka po wypadku

A wiec mam chlopaka ktory ma 19 lat i jest po wypadku,ma uszkodzony rdzen i jesr na wozku radzi sb swietnie ale zauwazylam ze wstydzi sie bo jego czlonek staje tylko wtedy gdy mu sie pomoze i niezbyt dlugo jak i dochodzi do bardzo malego wytrysku czy on jest impotentem i jak moge mu pomoc bo nie chce go zawstydzic jestesmy od 2 lat i chce mu pomoc co robic ?

Dzień dobry!

Zaburzenia erekcji są częstą konsekwencją wypadków z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub zabiegów operacyjnych w obszarze miednicy małej. Trudności są jednak różne w zależności od miejsca, stopnia oraz mechanizmu uszkodzenia, które można zdiagnozować tylko podczas bezpośredniej rozmowy i badań lekarskich. Zawsze jest możliwa poprawa sprawności seksualnej. Warto, żeby chłopak porozmawiał o swoim zdrowiu seksualnym z neurologiem lub lekarzem seksuologiem, który zaproponuje mu możliwe formy leczenia, np. farmakologię, fizjoterapię, metody zabiegowe lub psychoterapię i metody treningowe. Tzw. rehabilitacja seksualna rozwija się i daje coraz więcej możliwości. Być może dobrym wsparciem dla chłopaka byłby również udział w grupie terapeutycznej lub grupie wsparcia, łączącej młodych ludzi lub mężczyzn po uszkodzeniach rdzenia kręgowego. Takie grupy tworzą się w wielu dużych miastach w Polsce, często przy fundacjach lub organizacjach samorządowych, ale też z inicjatywy jednej szczególnie aktywnej osoby. Podczas takich spotkań nawiązuje się znajomości, ale też omawia codzienne trudności i sukcesy osób poruszających się na wózkach, również te w sferze seksualnej, w związku. Jeśli pochodzicie Państwo z mniejszej miejscowości, rozwiązaniem może być Internet i tematyczne fora internetowe, które też mogą być formą wsparcia oraz wymiany informacji z zakresu życia seksualnego osób niepełnosprawnych.

Pozdrawiam!

Witam,

A kiedy doszło do wypadku i jaki jest poziom uszkodzenia rdzenia? Niestety u mężczyzn mogą występować zaburzenia erekcji ponieważ występowanie wzwodu jest kontrolowane przez układ nerwowy. Czy prowadzona była rehabilitacja? Są różne metody, aby poprawić występujące dysfunkcje seksualne i muszą być one dostosowane do stanu zdrowia Pani chłopaka. Z całą pewności, Pani obecność mu pomoże.