Problemy z koncentracją przy lekach antydepresyjnych

Dzień dobry. Od ponad dwóch lat leczę się na depresję. Pomimo zażywania leków antydepresyjnych ciągle utrzymują mi się problemy z pamięcią i koncentracją. 1.Czy mógłbym w w/w problemach wspomóc się nootropilem? 2.Czy ten lek nie ma interakcji z przyjmowanymi przeze mnie lekami (velnafaksyna chlorprothixen)? 3. Czy ten lek wyleczy mnie z problemów z pamięcią i koncentracją, czy też tylko poprawi je na czas jego przyjmowania i po odstawieniu problemy te powrócą?

Dzień dobry,

w tej sytuacji powinien Pan udać się do swojego lekarza prowadzącego i z nim skonsultować występujące u Pana objawy. Jedynie specjalista, który monitoruje Pana stan zdrowia zaleci odpowiednie postępowanie.

Działanie na własną rękę może jedynie zaszkodzić.

Pozdrawiam serdecznie
dr Marta Melka-Roszczyk

Ten lek wg.badań naukowych jest mało skuteczny, może wywoływać drażliwość i niepokój.Można włączyć inne leki "na pamięć", ale o tym decyduje lekarz, który zna historię pacjenta,można ocenić pamięć za pomocą testów psychologicznych.