Problemy z kręgosłupem i zwężenie przestrzeni międzykręgowych

dzień dobry jestem kobietą mam 56 lat mam problem z kręgosłupem ,a mianowicie 65kv i 11mas i 70kv i 9mas. Znaczne przewężenie przestrzeni międzykręgowych C5/ IC6/C7 oraz mierne C4/ C5 z osteofitami na krawędziach tych trzonów - wielopoziomowa dyskopatia.Osteofity na tylnych i bocznych krawędziach trzonów C5/ C6 przewężają otwory między kręgowe i kanał kręgowy .Pozatym kr. szyjny w normie. bardzo proszę o odpowiedz i czy jest potrzebna operacja.DZIĘKUJĘ

Konieczne jest badanie neurologiczne oraz ocena zdjęć badania RTG, MR kręgosłupa, należy zgłosić się do neurochirurga.
Badanie RTG wskazuje jedynie na obecność dyskopatii. Konieczne jest wykonanie MR kręgosłupa w celu rzetelnej oceny nasilenia dyskopatii i jej wpływu na struktury układu nerwowego i ew. rozważenia konieczności leczenia operacyjnego.