Problemy z krwawieniem po odstawieniu tabletek antykonecepcyjnych

Szanowni Państwo, w połowie maja odstawiłam brane od 2 lat dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne.Krwawienie pojawiło się trzy dni po odstawieniu.Kolejne krwawienie pojawiło się 3 lipca,trwało 6 dni.Od tamtej pory nie wystąpiło żadne krwawienie (dodam,że ciążę wykluczyłam).Czy takie anomalie są typowe przy odstawianiu antykoncepcji i kiedy powinnam zgłosić się na badanie ginekologiczne?
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
Jeżeli od ostatniej miesiączki minęły 2 miesiące, to już teraz powinna się Pani zgłosić do ginekologa.
Zaburzenia cyklu występują dość często po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, jednak najczęściej mają one charakter kilkudniowych wahań.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Konsultacja ginekologiczna powinna odbyć sie w miarę szybko, należy wykonać usg dopochwowe-ocena narządu rodnego. Zweryfikować przyczynę braku miesiączki: np. zaburzenia hormonalne.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty