Problemy z łapaniem powietrza u 12-tygodniowego dziecka

Witam. Moj 12 tygodniowy synek czasem zapowietrza sie, krztusi czy dusi sama nie wiem jak to nazwać ale brakuje mu tchu gdy leży na plecach. Kilka razy nawet zdarzyło mi sie wyrwać go z lozeczka i nim potrzasnac żeby złapał oddech. Zaczęło sie to całkiem niedawno. Czy to przez sline która zaczął w nadmiarze produkować ? Czy tak sie dzieje u niemowlat czy jest cos nie tak ? Jak mam spac spokojnie w nocy ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane objawy są dość niespecyficzne. Jeżeli u dziecka podejrzewane są zaburzenia oddychania, to w pierwszej kolejności powinno ono zostać zbadane przez pediatrę. Wpływ na obserwowane dolegliwości może mieć wiele czynników i bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można w jakikolwiek sposób wykluczyć żadnego z nich.