Problemy z oczami u 21-latki

Witam, Mniej więcej od 2 tygodni mam problemy z oczami. Konkretnie bolą mnie kąciki oczu, gdzie umiejscowione są kanaliki łzowe. Są lekko zaczerwienione, bardzo szczypią, mam uczucie kłucia w nich. Ponadto moim problemem jest suchość oczu, co sprawia mi ogromny dyskomfort. Nawet krople nawilżające nie przynoszą ulgi. Objawy te nasilają się w pracy - pracuję w zakurzonym, zadymionym pomieszczeniu. Tydzień temu wykonałam badanie rzęs w kierunku obecności nużeńca. Wynik okazał się pozytywny. Okulista przepisał mi płyn i lipożel Demoxoft, który mam stosować przez 6 tygodni. Czy moje problemy - oczy nie mogą wytworzyć łez, są suche, szczypią, itp. mogą być spowodowane właśnie nużeńcem, który został u mnie stwierdzony? Czy przez to, że osiedlił się w gruczołach Meiboma i stąd mam te objawy? Jak można go stamtąd usunąć? Nigdy nie miałam problemów tego typu, jedynie co to kilka lat temu stwierdzono u mnie astygmatyzm i na stałe noszę okulary. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry, suchość oczu może być spowodowana infekcją nużeńcową. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, jeżeli to nie pomoże wdrożone zostanie indywidualnie dobrane leczenie okulistyczne.