Problemy z oddawaniem kału

Oddawanie kału. Od około 4 mieś narastają problemy z oddawaniem kału. Najpierw były to sporadyczne przypadki z krwią i zaparciem/biegunką (różnie). Od około 2 tyg. każde oddanie kału rozpoczyna całodzienne bieganie do toalety (czasem po 10 min). Zazwyczaj jest to biegunka i ostre pieczenie samego końca odbytu (również po oddaniu...).

Najprawdopodobniej ma pan hemoroidy, ale warto upewnić się ze to nie jest żadna poważniejsza przyczyna. Proponuje wizytę u lekarza POZ, który przeprowadzi diagnostykę i zdecyduje o tym czy potrzebne jest leczenie/diagnostyka u innego specjalisty.